استاد کرمی

آزمون دولینگو را بسیاری از موسسات و دانشگاه های خارجی در  language requirements یا همان ملزومات زبان خود به صورت دائمی پذیرفته اند. لذا به منظور آشنایی با این آزمون با ما همراه باشید.

درباره آزمون دولینگو

آزمون دولینگو را بسیاری از موسسات و دانشگاه های خارجی در  language requirements یا همان ملزومات زبان خود به صورت دائمی پذیرفته اند. لذا به منظور آشنایی با این آزمون با ما همراه باشید.

آزمون دولینگو

آزمون دولینگو به صورت آنلاین برگزار می شود و در هر زمان و مکان مثل منزل خود متقاضی قابل اجراست و مانند آزمون های IELTS و TOEFL چهار مهارت زبان reading, listening , speaking ,writing را اما با تفاوت زیاد و بسیار آسان تر مورد سنجش قرار می دهد. سوالات این آزمون به صورت هوشمندانه در آزمون مطرح می شوند به این معنی که اگر به سوالی پاسخ صحیح بدهید، سوال بعدی سخت تر خواهد بود و اگر به آن پاسخ اشتباه دهید سوال بعدی راحت تر خواهد بود. به خاطر همین است که تنها یک ساعت زمان می برد، زیرا با سوالات نسبتا کمی سطح زبانی شما را تعیین می کند.

بهتر است قبل از شرکت در آزمون مطمئن شوید که آیا دانشگاه یا موسسه مورد نظر آزمون دولینگو را می پذیرد یا خیر و یا اینکه در ابتدا نمره خود را بدست آورید سپس یک دانشگاه متناسب با نمره و رشته خود انتخاب نمایید. اکثر دانشگاه های آمریکا و کانادا دولینگو را قبول دارند. در آزمون دولینگو لازم نیست هزینه اضافی برای ارسال نمره پرداخت کنید و خیلی ارزان تر از دو آزمون تافل و آیلتس است.

تفاوت آزمون Duolingo با دو آزمون TOEFL و IELTS:

تفاوت این دو آزمون با آزمون دولینگو فراتر از زمان و هزینه است ،اولین مورد اینکه در این آزمون متن های طولانی برای سه مهارت reading, listening, writing وجود ندارد.

آزمون دولینگو تمام چهار مهارت که در آزمون TOEFL و IELTS که به صورت جداگانه هستند را در هم می آمیزد و به صورت یک امتحان واحد متقاضی را مورد تست قرار می دهد. همانطور که در ابتدا اشاره شد در  آزمون دولینگو سوالات بر اساس توانایی افراد است بدین صورت که پاسخ صحیح سوال سخت تر و پاسخ اشتباه سوال راحت تر را به دنبال دارد.

این آزمون در اصل از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت نخست آن که مورد ارزیابی و سنجش و نمره دهی قرار می گیرد شامل سوال های مختلف در چهار مهارت زبانی است و قسمت دوم آن که برای دانشگاه و یا موسسه های مقصد ارسال می شود و دربرگیرنده یک مصاحبه ویدئویی کوتاه  و یک writing می باشد که قسمت دوم نمره دهی نمی شود اما انجام آن ضروری می باشد. نتایج این آزمون بر اساس یک بازه ما بین 10 تا 160 گزارش می شود. در بخش جداگانه ای به ساختار آزمون می پردازیم.

آزمون دولینگو برخلاف آزمون های رایج از جمله IELTS و TOEFL نیازی به حضور فیزیکی متقاضی در محل آزمون و انجام ثبت نام و رزرو زود هنگام ندارد.

کل آزمون دولینگو کمتر از یک ساعت به طول می انجامد و نکته جالب دیگر اینکه نتیجه این آزمون در کمتر از چند روز آماده شده و بدون نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای می توانید برای تعداد نا محدودی از موسسات و دانشگاه ها به اشتراک بگذارید.

چرا باید در آزمون دولینگو شرکت کنم؟

آزمون زبان Duolingo در مقایسه با آزمون های رایج در زمینه ارزیابی مهارت زبان دارای مزیت های متعددی است از جمله:

1_کوتاه بودن آزمون ( 1 ساعت) در مقایسه با تافل ( +3 ساعت) و IELTS (دو روز)

2_هزینه کمتر (49$) در مقایسه با IELTS و TOEFL

3_عدم نیاز به حضور فیزیکی در مراکز آزمون

4_استرس بسیار کمتر

5_ برای  ثبت نام در آزمون دولینگو نیازی به رزرو زود هنگام نمی باشد و همان روز آزمون هم می توان ثبت نام کرد و آزمون را انجام داد.

6_ برای ارسال نتیجه آن به دانشگاه نیازی به پرداخت هزینه نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *