Hadis hoseinpour

منابع آزمون دولینگو
آزمون دولینگو هم مانند سایر آزمون هایی که گذراندیم نیاز به مطالعه و آمادگی لازم دارد. از آنجایی که این آزمون با سختگیری های بیشتری همراه است، ضرورت آمادگی قبل آزمون بسیار زیاد احساس می شود. همانطور که می دانید این آزمون به تازگی مورد توجه قرار گرفته است. به همین دلیل منابع زیادی جهت مطالعه و آمادگی برای آزمون دولینگو در دسترس نیست. اما ما در این مقاله شما را با بخشی از منابع آزمون دولینگو (کتاب های مهم در حوزه آزمون) آشنا می کنیم.
 
 
 

منابع آزمون دولینگو

 

کتاب Grammar in Use

اولین کتاب از منابع آزمون دولینگو مربوط به بخش گرامر است. این کتاب شامل درس‌هایی می‌شود که آموزش آن در صفحه چپ و تمرین‌های مربوط به آن در صفحه مقابل آن نوشته شده است. پاسخ تمرین‌ها را نیز می‌توانید در انتهای کتاب مشاهده کنید.
 
سطح کتاب از آسان به سخت طراحی شده و هرچه جلوتر می‌روید، مباحث پیچیده‌تری را یاد خواهید گرفت. نویسنده این کتاب به خوانندگان خود توصیه کرده که کل کتاب را مطالعه نکنند، بلکه به سراغ موضوعی بروند که نیاز به یادگیری آن احساس می‌شود.
 
علاوه بر این، در انتهای کتاب، راهنمایی برای مطالعه قرار داده شده است و شامل تمرین‌هایی می‌شود که نشان می‌دهد زبان‌ آموز یا کاربر در چه مباحثی نیاز به بهبود دارد و درس‌هایی را که خواننده باید مطالعه کند، پیشنهاد می‌دهد. بنابراین می‌تواند بفهمد که کدام درس‌ها را به برنامه مطالعاتی خود اضافه و کدام را حذف کند.
 
 
 

کتاب Oxford Word Skills

مجموعه کتاب‌ های «Oxford Word Skills» به منظور تقویت دایره واژگان و مهارت‌های یادگیری زبان‌ آموزان طراحی شده است. این کتاب به عنوان یکی از منابع آزمون دولینگو، آموزش‌های کوتاه و واضح و فرصت‌های زیاد برای تمرین کردن، اعتماد به‌ نفس آن‌ها را به مرور افزایش می‌دهد.
 
علاوه بر این، به دلیل مثال‌های زیادی که برای لغات مختلف ارائه شده، کاربرد هر لغت در متون مختلف را به افراد آموزش می‌دهد.
 
 
 

کتاب English Vocabulary in Use

این مجموع کتاب‌ها از چهار سطح مختلف تشکیل و به‌روز‌رسانی شده است و برای مطالعه به صورت خودخوان یا به عنوان کتاب کمک‌ آموزش در کلاس درس، منبع مناسبی به نظر می‌رسد.

همچنین می‌توان گفت که به‌طور ویژه برای بهبود اعتمادبه‌نفس زبان‌ آموزان و مهارت‌ های واژگانی آن‌ ها طراحی شده‌ است.

 

 

شما از چه منابعی برای آزمون دولینگو استفاده می کنید؟!

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *