Hadis hoseinpour

همه شما می دانید که آزمون دولینگو هم مانند آزمون آیلتس از اعتبار بالایی برخوردار است. این دو آزمون ضمن اینکه شباهت های زیادی با هم دارند، تفاوت های مهم و سرنوشت سازی هم در میان آن ها احساس می شود. برای مثال نکته ای که در مورد ازمون دولینگو بسیار مشهود است؛ استفاده از تکنولوژی برای پاسخدهی به سوالات طرح شده می باشد.

احتمالا دولینگو با این استراتژی در ادامه مسیر موفق تر خواهد بود. زیرا که جوامع امروز با سرعت هر چه بیشتری مسیر خود را به سوی تکنولوژی طی می کنند. در این مسیررقابت، به احتمال قوی، سیستمی که انعطاف بیشتری دارد پیروز می شود! البته که هر دوی این آزمون ها تا به حال قوی و معتبر شناخته شده اند.

شناخت هر دوی این آزمون ها به شما کمک می کند انتخابی متناسب با شرایط خود داشته باشید. رعایت این نکته باعث می شود درصد قبولی خود را افزایش دهید و به نتیجه عالی، نزدیک و نزدیک تر شوید! پس باهم به بررسی و معرفی این دو آزمون می پردازیم.

 

تفاوت های آزمون دولینگو با آیلتس:

برای انتخاب هوشمندانه هر یک از این آزمون ها باید اطلاعات نسبتا کاملی را درباره هر یک به دست آورید. ما در  ادامه به شما کمک می کنیم تا تمامی تفاوت های این دو آزمون را در نظر بگیرید و بعد انتخاب متناسب با شرایط خود داشته باشید.

 

 1. هزینه آزمون: اولین تفاوت آزمون دولینگو با آیلتس مربوط به بحث هزینه هاست! هزینه پرداختی برای آزمون آیلتس 215 دلار است در حالی که برای شرکت در آزمون دولینگو تنها 49 دلار در نظر گرفته شده. به نظر می رسد آزمون دولینگو آزمون ساده تر، راحت تر و مقرون به صرفه تری باشد!

 

 1. نحوه انجام آزمون: نکته ای که درباره آزمون دولینگو وجود دارد این است که طراحی و اجرای سوالات در این آزمون بر پایه تکنولوژی و استفاده از تمامی حواس انسان می باشد. در توضیح دقیق تر شما در این آزمون با استفاده از یک سیستم تست خود را آغاز می کنید. در طول آزمون با سوالات گوناگون تمامی حواس شما در زبان به کار برده می شود. در مقابل، آزمون آیلتس تنها بر پایه آزمون تئوری می باشد. در این مورد هم امکان دسترسی افراد به آزمون دولینگو فراهم است اما آزمون آیلتس احتمالا سختی های خاص خود را دارد.

 

 1. برگزاری آزمون: تفاوت دیگر در تعداد آزمونی است که شما مجازید در طول یک سال انجام دهید! این تعداد در آزمون دولینگو محدودیتی ندارد و حتی شما می توانید هرروز یک آزمون بدهید. اما در آزمون آیلتس شما هر ده روز، یکبار مجاز به آزمون دادن هستید! توجه داشته باشید که این مورد هم در آزمون دولینگو مزیت به حساب می آید. زیرا که در این صورت شانس قبولی بیشتری خواهید داشت!

 

 1. اعتبار آزمون: هر دو این آزمون ها، از اعتبار بالایی برخوردارند و در کشور های مهم دنیا شناخته شده می باشند. اگر شما در هر یک از این دو آزمون موفق به کسب نمره قبولی شدید؛ در نظر داشته باشید که این نمره تنها 2 سال اعتبار دارد. پس تا تاریخ انقضای آن از نتیجه خود استفاده کنید وگرنه مجبورید جهت دریافت مدرک معتبر مجدد اقدام کنید.

 

 1. مدت زمان پاسخدهی: تفاوت قابل توجهی هم در مدت زمان پاسخگوهی به سوالات نظر ما را جلب می کند! در آزمون آیلتس شما 2 ساعت و 45 دقیقه به جز بخش شفاهی، زمان دارید تا سوالات را جواب بدهید. اما در آزمون دولینگو تنها 45 دقیقه زمان برای پاسخگویی به سوالات کافیست! البته 5 دقیقه برای تنظیمات و 10 دقیقه برای بخش ویدیویی هم زمان در اختیار شما قرار می گیرد.

 

 1. سوالات آزمون:در هر دو آزمون 4 مهارت خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن شما سنجیده می شود؛ اما نکته ای که در آزمون دولینگو مزیت به حساب می آید این است که در این آزمون خبری از جملات و عبارات طولانی و خسته کننده نیست! در صورتی که این سبک از جملات در آزمون آیلتس استفاده می شود.

 

 1. آزمون تطبیقی: یکی از جذابیت های آزمون دولینگو، تطبیقی بودن سوالات آن است! شاید بپرسید تطبیقی به چه معناست! بگذارید دقیق تر توضیح دهیم! طراحی سوالات در آزمون دولینگو به گونه ای انجام شده است که سوال بعدی متناسب با پاسخ شما تنظیم می شوند. اگر شما پاسخ صحیح به سوال فعلی بدهید، سوال بعدی سخت تر و اگر پاسخ شما غلط باشد، سوال بعدی آسان تر خواهد بود. این ویژگی مختص آزمون دولینگو می باشد و در آزمون آیلتس از این مورد استفاده نشده است.

 

 1. بررسی کامپیوتری و انسانی: در آزمون دولینگو، آزمون شما یکبار توسط سیستم و بار بعدی توسط فرد متخصص، بررسی می شود و سپس نمره شما در بازه 0 تا 160 مشخص می شود. همچنین شما می توانید نتیجه آزمون خود را در هر یک از مهارت های خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن، به طور مجزا مشاهده کنید.

 

 1. محل برگزاری آزمون: برای برگزاری آزمون دولینگو تنها یک اتاق ساکت و یک سیستم سالم کفایت می کند. در مقابل برگزاری آزمون آیلتس در مراکز مشخص و به صورت حضوری انجام می شود. به همین دلیل آزمون دولینگو در ایام کرونا با استقبال بیشتری در مقایسه با ازمون آیلتس مواجه شد.

 

 1. اعلام نتایج: در آزمون دولینگو شما می توانید تنها 2 روز بعد از انجام آزمون، نتیجه آن را مشاهده کنید. این در حالی است که نتایج آزمون آیلتس حدود 10 الی 13 روز بعد قابل مشاهده می باشد. اگر عجول هستید دولینگو بهترین گزینه برای شماست!

 

 1. انواع آزمون: آخرین تفاوتی که در این مقاله به آن می پردازیم، انواع آزمون است. آزمون دولینگو تنها در یک نوع انجام می شود اما آزمون آیلتس در دو نوع آکادمیک و جنرال برگزار می شود. اگر شما قصد مهاجرت تحصیلی دارید باید آیلتس آکادمیک و اگر قصد مهاجرت کاری دارید، باید آیلتس جنرال را انجام دهید.

 

شما چه تفاوت های دیگری می شناسید!؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *