Hadis hoseinpour

مقدمه:

امروزه کلاس های زبان و مدرک های زبان طرفدارهای زیادی داد اما اینکه اطلاعاتی درباره نحوه تهیه مدرک و برگزاری آزمون های آیلتس و تافل داشته باشیم خیلی مفید و ضروری است. در این بین ممکن است هنوز خیلی از افراد اطلاعات کافی درباره این آزمون ها ندارند. دانستن تفاوت بین آیلتس و تافل باعث می شود انتخاب بهتر و متناسب با شرایط خود داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دو آزمون تا انتهای مطالب همراه ما باشید.

 

تفاوت مدرک آیلتس و تافل در چیست؟

اگر در خواست اپلای به دانشگاه آمریکا را دارید نیازمند مدرک تافل هستید اما اگر مکالمات روزمره انگلیسی را نیاز دارید مدرک آیتلس مناسب است.

 

آزمون آیلتس به چه صورت است؟

آزمون آیلتس به چهار بخش تقسیم می شود و 2 ساعت و 45 دقیقه طول می کشد که نوع آزمون آن به دو دسته ی جنرال و آکادمیک تقسیم می شود.

 

آیلتس یا تافل؟ کدام بهتر است؟

برای کشور آمریکا شما نیاز به نمره بالای 80 و تافل نیاز دارید ولی برای هر کشور دیگر می توانید آیلتس با نمره بالای 5/6 در آزمون شرکت کنید.

هر دو آزمون تقریبا هزینه ی یکسانی دارند و محدودیت سنی در آن وجود ندارد. نکته ای که مهمی که وجود دارد در هر دو آزمون مردودی ندارد.

هزینه آزمون تافل بیشتر از آیلتس می باشد. برای پذیرش در کشورها بستگی به کشور مورد نظر دارد که تافل  یا آیلتس را تایید کند. هر دو آزمون جزو معتبر ترین آزمون های دنیا می باشد.

 

نمره دهی در آزمون آیلتس به چه صورت است؟

نمره دهی از 1-9 نمره می باشد که اگر شما نمره ی 25/6 بگیرید به شما نمره 5/6 تعطلق می گیرد.

 

نمره دهی در آزمون تافل به چه صورت است؟

نمره دهی از 120 نمره می باشد که نمره آن برای هر بخش 30 می باشد. اکثر موسسات خارجی نمره بالای 80 را قبول دارند.

 

آزمون تافل به چه صورت می باشد؟

آزمون تافل به صورت اینترنتی برگزار می شود که زمان آن 4 ساعت می باشد. آزمون تافل شامل 4 بخش خواندن، شنیداری، مکالمه، نوشتاری است.

 

اعتبار آزمون آیلتس و تافل چقدر است؟

در این مورد هر دو آزمون شرایط یکسانی دارند. زمان اعتبار آزمون هر دو به مدت 2 سال است. و در صورتی که در این بازه زمانی به هر دلیلی موفق به ارائه مدرک خود به دانشگاه مورد نظر نشدید باید مجددا برای تهیه آزمون اقدام کنید.

 

چه کشور هایی برای ادامه تحصیل تافل می خواهند؟

نتایج آزمون تافل بیش از 150 کشور دنیا معتبر و مورد تایید است. در کشورهای کاندا، استرالیا، نیوزلند، آمریکا، انگلیس، کشورهای اروپایی، آسیا مورد تایید است. اما پیش از هر اقدامی حتما دانشگاه مورد نظر خود را چک کنید.

 

نوع آزمون تافل به چه صورت است؟

آزمون تافل به 3 نوع تقسیم میشه: سنتی و کاغذی، آزمون کامپیوتری و آزمون اینترنتی!

در مقابل آزمون آیلتس در دو حالت جنرال و آکادمیک و تنها به صورت حضوری در مراکز از پیش تعیین شده انجام می شود.

 

تافل یا آیلتس برای کانادا؟ کدام بهتر است؟

هردو آزمون و مدرک بین المللی بوده و امتیاز بالایی دارند، اغلب دانشگاه های کانادا مدرک آیلتس رو به تافل ترجیح می دهند. برای مهاجرت به کانادا مدرک تافل معتبر است اما برای استخدام و یا اقامت شخص، دائم نیازمند مدرک آیلتس می باشد.

 

آیلتس راحت تر است یا تافل؟

برخی از شرکت کننده ها تافل را سخت تر از آیلتس می دانند. در آیلتس زمان های مناسبی برای آزمون های نوشتاری، خواندنی، شنیداری، مکالمه می باشد که بین 5 تا 10 روز طول می کشد، اما در تافل تمامی بخش ها در یک روز و در یک بازه زمانی 3 تا 4 ساعت می باشد.

 

نکات مهم برای شرکت در آزمون تافل و آیلتس:

1-انجام تست های آزمایشی و تمرینی
2-پیدا کردن بهترین منابع آزمون

نتیجه گیری:

در هر دو آزمون بخش ها مشترک است اما آزمون آیلتس به دلیل زمان مناسب آزمون بهتر از تافل است. برای پذیرش دانشگاه در کشورهای مختلف باید بررسی کنید که کشور و دانششگاه مورد نظرتون کدام مدرک را قبول می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *